2019 Quarter 4 Honor Roll

The following students were named to the 2019 Quarter 4 Honor Roll at Rice Memorial High School.
Seniors
Q4 First Honors
Jonathan Aselin
Oliver Gignoux
Elisabeth Harrington
Madison Houston
Abigail Jacunski
Ting-Yuan Kang
Catherine Kimball
Katelyn Marcoux
Leyla Marzbani
Madison McElroy
Abigail McKeown
Lisa McNamara
Anika Miner
Hadley Murphy
Sadie Vincent

Q4 Second Honors
Emily Benz
Olivia Bombardier
Amaris Callan
Leo Capone
Seth Coffman
Simon Garen
Aidan Gavin
Margaret Gilman
Grace Hasselbach
Abigail Jones
Meagan Keefe
Zubra Khaboyo
Elliot Limanek
Paulius Macijauskas
Jaycee Martin
Zachary McCormick
Zacharie Paré
Megan Rachek
Julia Robinson
Alison Rouleau
Cathryn Senesac
Andrew Snell
Gracie Talbert
Christian Tarr
Phoebe Weller

Q4 Honorable Mention
Gustav Båge
Mary Batsie
Ryan Byrnes
Evan Eaton
Matthew Guyette
Elizabeth Kowalski
Margaret Krause
Javier Milvaques
Merase Niyonsaba
Kailey Robert
Patrick Tousignant
Gabriele Trigila

Juniors
Q4 First Honors
Henry Ammirato
John Bahrenburg
Emma Rose Balón
Rachael Beaudin
Ethan Behr
Ethan Brown
Martin Gavin
Abigail Hay
Carley Hill
Madeleine Kern
Myah Laroe
Christopher Llanos
Alessandra Magg
Isabella Magg
Dallas Martell
Caroline McClintock
Mackenzie Miller
Lily Oliver
Claire Reilly
Olivia Rooney
Madeline Sawyer
Anna Senesac
Emma Trombley
Luc Truso
Rebecca Tudor
Kristen Varin
Zikang Wang
Hanne Williams

Q4 Second Honors
Claire Ammirato
Adrian Arani
William Bond
Bryanna Boucher
Alexandria Dostie
Brian Eustis
Zachary Fisher
Jessica Forcier
Ryan Johnson
Arianna Kruger
Patrick Kwass
Vivian Lanfear
John Lang
Cale Layman
Mason Marcellus
Sean McCormick
Samantha Morgan
Nastassja Nguyen
Brandon Pratico
Jenna Rogers
Kiley Trombly
Lisa Uwiduhaye
Santiago Vazquez
Lea Wetzel
Andrew Zierak
Matthew Zuk

Q4 Honorable Mention
Maren Altadonna
Julien Blouin
Leon Bouramia
Elizabeth Breen
Catherine Davis
Angus Flinn
Rachel Guyette
Andrew Ianni
Nicholas LeBlanc
Haydn Lopes
Izzy Riven
River Seaman
Luke Stevens

Sophomores
Q4 First Honors
Reed Abry
Greta Alexandra-Parker
Joshua Bergstrom
Emma Blanck
Sierra Butler
Melanie Dostie
Vanessa George
Jackson Harris
Isabella Herrera
Benjamin Hershey
Deena Jacunski
John Kern
Caleb Matosky
Daniel Maxson
Owen McDermott
Mark Munson-Warnken
William Noonan
Emily Oehrle
Evelyn Reid
David Wendeln

Q4 Second Honors
Walter Biggs
Benjamin Cabot
Hannah Cawley
William Crawford
Isabelle DiPalermo
Deanna Dowhan
Joseph DuBrul
Ana Dykeman
Jillian Getler
Amy Hester
Hunter Higgins
Ethan Hoak
Alex Jones
Kimwanga Mafuta
Natalie Martin
Emily McDonald
Emma McKenna
Faith Merz
Elizabeth Messineo
Gavin Militello
Avery Paquin
Emma Petralia
Otto Pierce
Harper Plunkett
Alexander Preis
Nicholas Ravaschiere
Sam Rubman
Hannah Sheppard
Isabel Sumner
Blanca Viadero Diez
Allison Walker

Q4 Honorable Mention
Mohamed Awayle
Emily Bloom
Seth Cardinal
Owen Greene
Katherine Hoff
Alanya Leonard
Jamison Marcoux
Michel Ndayishimiye
Rejos Neopaney
Zachary Roy
Theresa Strouse

Freshmen
Q4 First Honors
Mason Altadonna
Caitlin Balón
Caroline Banks
Amelia Booth
Caroline Canney
Courtney Coffman
Amy Dragosljvich
Abigail Effron
Grace Gardner
Madison Goddard
Caroline Krahl
Conley Ladabouche
Elizabeth Lamontagne
Riley Powell
Athena Stever
Sydney Washburn
Larissa Zierak

Q4 Second Honors
Christian Allard
Myla Altadonna
Sophie Burkhouse
Autumn Carstensen
Aiden Charron
Brianna Conger
Ashleigh Forcier
Jaydenne Garbarino
Abraham Gavin
Jordan Goodwin
Jack Hasselbach
Laura Hoak
Sarah Holmes
Seamus Howrigan
Grace Kline
Elizabeth Lord
Maris Lynn
Dae Han McHugh
Sophia Miner
David Mount
Celeste Slauterbeck
Elizabeth Stevens
Tanner Wolpert

Q4 Honorable Mention
Ashley Boucher
Isabelle Brown
Theodore Burton
William Freeman
Aaron Grenon
Sabina Nagiba
Gregory Roy
Kurt Wenner
 
Back